Pokaz, egzaminy, nagrody i zakończenie sezonu!
Dziękujemy za cały wspólny rok!

Dzisiejszy news będzie składał się z czterech części:

Pokaz Taekwondo 18.06.2016r.

Dziękujemy serdecznie za zaproszenie od Mediconcept Klinika Stomatologiczna we Wrocławiu. Dziękujemy również rodzicom, którzy pomogli nam w logistyce i transporcie dzieci na pokaz. Mamy nadzieje, że pokaz wszystkim się podobał. Poniżej krótka relacja z tego wydarzenia.

Egzaminy na pasy uczniowskie

13.06.2016r. odbył się oficjalny egzamin Taekwondo ETA na wyższe pasy uczniowskie. Głównym egzaminatorem był Tobiasz Brill, posiadający uprawnienia egzaminacyjne do niebieskiego pasa włącznie.

Młodzi (i starsi) adepci trenowali cały sezon, przygotowując się do tego dnia. Dla wielu była to tylko formalność, ponieważ przez cały okres trenowali na 100% swoich możliwości, co dało niesamowite efekty. Jesteśmy bardzo dumni z Waszego zaangażowania i cieszymy się z Waszych nowych pasów. Wielkie gratulacje!

Egzamin w liczbach:

37 osób przystąpiło do egzaminu i zdało na poniższe stopnie.

   9 KUP – Biały pas z żółtą belką – 13 osób zdało.

   8 KUP – Żółty pas – 8 osób zdało.

   7 KUP – Żółty pas z zieloną belką – 1 osoba zdała.

   6 KUP – Zielony pas – 2 osoby zdały.

   5 KUP – Zielony pas z niebieską belką – 6 osób zdało.

   4 KUP – Niebieski pas – 7 osób zdało.

Poniżej dwa filmiki i trochę zdjęć:

Egzamin – filmik z rozbić


Egzamin – samoobrona 

Egzamin – samoobrona

Nagrody za najlepszego zawodnika sezonu 2015/2016

Mieliśmy wielki dylemat. Chcieliśmy wynagrodzić po jednej osoby w każdej z kategorii:

   Najlepszy adept sezonu 2015/2016

   Najlepsza adeptka sezonu 2015/2016

   Najlepszy młody adept sezonu 2015/2016

   Najlepsza młoda adeptka sezonu 2015/2016

Tak naprawdę, był to bardzo ciężki wybór, ponieważ każdy z Was włożył wiele pracy, zaangażowania i determinacji w ten sezon. Wiele z Was niesamowicie się rozwinęło, co widać było po Waszych wynikach na zawodach, pewności siebie w walkach czy w rozciągnięciu. Wierzymy, że ta nagroda będzie nagrodą cykliczną i prestiżową, co wzbudzi zdrową konkurencję między zawodnikami starszej grupy, aby osiągali jeszcze wyższe cele i założenia, czego sztab trenerski Wam życzy z całego serca! Po ciężkiej debacie przedstawiamy Państwu zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Najlepsza młoda adeptka sezonu 2015/2016 – Ala

Alicja pojawiła się na naszych treningach w tym roku. Wykazuje się niesamowitą pasją i zaangażowaniem na każdym treningu. Robi pięknie układy (Il Jang oraz I Jang), bardzo mocno się przez ten okres rozciągnęła, przyswoiła wszystkie kopnięcia i techniki ręczne. Kolejnym etapem to udoskonalanie samego siebie, aby każda technika wchodziła jak po maśle! Życzymy powodzenia i mamy nadzieje, że Twoje zaangażowanie nie spadnie i za rok pochwalisz się zielonym pasem!

2

Najlepszy młody adept sezonu 2015/2016 – Adaś

O ile w powyższej kategorii nie było wątpliwości, o tyle w tej było ciężej. Adaś trenuje od kiedy pamiętamy. Zaczął w wieku 5 latek i wraz z bratem sukcesywnie i konsekwentnie ćwiczy nad sobą. Adaś, mimo młodego wieku, zrobił największy progres sezon do sezonu. Zaczął robić dynamicznie układ, oraz myśleć podczas walk w Hogo, czym bardzo zaplusował na tle rówieśników. Myślimy, że w kolejnym sezonie, będzie mu bardzo ciężko obronić tytuł, ponieważ konkurencja jest ogromna. Życzymy sobie, żebyśmy mieli zawsze takich dobrych wojowników i mieli takie dylematy przy wyborze najlepszego z nich!

3

Najlepsza adeptka sezonu 2015/2016 – Oliwka

Oliwka to osoba, która pokazuje, że Poomse sprawia radość, a trening nad samym sobą w tym wieku jest czymś pięknym. Mimo czerwonego pasa, Oliwka potrafi wszystkie układy, włączając w to wymagany na czarny pas – Pal Jang. Nikt jeszcze, że miał takiej radości w oczach, kiedy trener Tomek, potwierdzał po cichu, że na dzisiejszym treningu będą układy. (Gabrysia jest w tym na drugim miejscu :)). Liczymy z trenerami, że w kolejnym sezonie będziesz szlifowała dalej układy, ale pamiętaj, że Taekwondo to nie tylko Poomse! Gratulacje!

5

Najlepszy adept sezonu 2015/2016 – Dawid

Myślę, że tutaj nie ma czego tłumaczyć. Najlepsza technika, najlepsze układy, najlepsza samoobrona, kręci obrotówki w każdą stronę (ale jeszcze musimy trochę poćwiczyć, żeby było perfekt, nie Dawid?). Uśmiech na każdym treningu, pasja i zaangażowanie. W tym sezonie na międzynarodowych zawodach, zdobył tytuł najlepszego technika zawodów.  Daje wielki przykład młodym kolegom, że można. Dzięki niemu, chcą w tak młodym wieku osiągnąć czarny pas! Dobrze jest mieć Ciebie w zespole!

4

Dumni trenerzy oraz zadowoleni zwycięzcy!

1

Podsumowanie sezonu i podziękowania

Chcielibyśmy podziękować wszystkim adeptom naszego klubu za wspólnie przepracowany sezon 2015/2016. Pamiętajcie, żeby przez wakacje wypocząć, ale też myśleć! Wróćcie cali i zdrowi na kolejny sezon, który rozpocznie się we wrześniu!

Chcielibyśmy również podziękować wszystkim rodzicom za zaangażowanie i pomoc w wielu sprawach. Jesteśmy dumni, że rodzice tak bardzo wspierają nasz klub i swoje pociechy w tym, nie ukrywając, ciężkim sporcie. Dziękujemy!

Chcielibyśmy również podziękować Maciejowi, Kacprowi i Dawidowi za pomoc przy treningach. Byliście niezastąpieni i mamy wielką nadzieję, że niedługo osiągnięcie oficjalnie certyfikat trenerski!

Jeżeli chodzi zaś o sukcesy to przypominamy, że w tym sezonie osiągnęliśmy drużynowo drugie miejsce na Leszczyńskich Zawodach Taekwondo ETA oraz drugie miejsce w V Międzynarodowym Turnieju Taekwondo ETA. Dwukrotnie najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się nasz Dawid! Wielkie gratulację!

Dodatkowo w tym sezonie aktywnie ruszyliśmy ze stroną, a liczba wejść oznacza, że adeptom oraz rodzicom przypadło to gustu. Coraz bardziej aktywny jest również nasz klubowy fanpage, gdzie staramy się wrzucać na żywo zmagania z treningów i wszystkich wydarzeń, w których uczestniczy klub.

W kolejnym sezonie mamy klika planów, celów oraz niespodzianek. Mamy nadzieję, że pozytywnie się zaskoczycie!Dziękujemy!

Brill Tobiasz
Kwiatkowski Tomasz