Mamy Mistrzów Polski!

X Międzynarodowe Mistrzostwa Taekwondo ETA w Grodzisku Wlkp. oraz I Mistrzostwa Polski ETA za Nami!

W pierwszą sobotę kwietnia – 06.04.2019 roku odbył się jubileuszowy – X Międzynarodowy Turniej Taekwondo ETA o Puchar Burmistrza Grodziska Wlkp. Turniej już od wielu lat stał się najważniejszym punktem na mapie zawodów Taekwondo ETA w Polsce – głównie przez pryzmat drugiej kategorii – walki sportowej Kyorugi. W tym roku prócz klasycznych kompetencji w układach formalnych oraz walce sportowej odbyły się I Mistrzostwa Polski Taekwondo ETA w Poomse. W Mistrzostwach Polski wzięli udział najlepsi zawodnicy z każdego klubu, którzy posiadali minimum czerwony pas. Poziom MP był naprawdę wysoki i wyrównany.

Nasi zawodnicy – Dawid Capar oraz Oliwia Szpiek zdobyli złoty medal (w kategorii mężczyzn oraz kobiet) i oficjalnie zostali Mistrzami Polski 2019 w Poomse. Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, dumni i uradowani, że ciężka praca zawodników oraz trenerów przyniosła taki rezultat.

Na zawodach pojawiło się prawie 140 zawodników z 9 klubów z Polski i Niemiec. Nasz klub reprezentowało 24 zawodników, którzy przywieźli kolejny worek medali zarówno w walkach, jak i układach formalnych (7  brązowych, 7 srebrnych oraz 10 złotych). To już powoli standard, że Pekho Św.Katarzyna/Wrocław plasuje się w czołowych miejscach na turniejach krajowych oraz międzynarodowych. W tym roku jednak trzeba zaznaczyć, że to prawdopodobnie pierwsze miejsce, gdzie zdobyliśmy więcej złotych krążków niż srebrnych czy brązowych. Widać progres oraz efekt ciężkiej pracy trenerów oraz zawodników, którzy sukcesywnie od początku sezonu przygotowują się pod kwietniowe zawody. Ostatecznie zdobyliśmy wystarczającą ilość punktów, co dało nam drugie miejsce w kwalifikacji drużynowej. Zatem – kolejny rok z rzędu – jesteśmy wicemistrzami!

Poniżej podium X Międzynarodowych Mistrzostw Taekwondo ETA:

1. Leszno
2. Pekho Św. Katarzyna
3. Wshowa

Chcielibyśmy bardzo mocno podziękować dzieciom za tak aktywne uczestnictwo w zawodach oraz rodzicom, którzy dopingują swoje pociechy! To dzięki Wam możemy się rozwijać i zdobywać kolejne drużynowe oraz indywidualne trofea.

Chcielibyśmy również złożyć szczególne podziękowania dla głównego organizatora zawodów – Adama Cyraniaka, prezydenta federacji Taekwondo ETA – Tino Henningsa, wiceprezydenta federacji – Marka Tyczyńskiego oraz wszystkich sędziów i osób, bez których te jubileuszowe Mistrzostwa nie mogłyby się odbyć.

Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć z Facebooka: