Czarne pasy

Dawid Capar – 2 dan

Mistrz Polski Poomse 2019

Dawid CaparWiek: 16

Zainteresowania: taekwondo, piłka nożna, muzyka

Staż w Taekwondo: 9 lat

Ulubione Poomsae: Chil Yang

Dlaczego Taekwondo?
„Od małego szukałem miejsca, w którym mógłbym w aktywny sposób spędzić czas z rówieśnikami. W pewnym momencie natknąłem się na Taekwondo, które do dzisiaj pozostało moją pasją, a zarazem świetną zabawą. Od pierwszego treningu chętnie zdobywałem nową wiedzę i umiejętności w tym sporcie.”

Kacper Grzeszczyk – 1 dan

Wiek: 22

Zainteresowania: strzelectwo muzyka wędkarstwo

Staż: 12 lat

Ulubione Poomse: Pal jang

Dlaczego Taekwondo?

„Ponieważ byłem małym nieznośnym dzieckiem i rodzice mnie wysłali na zajęcia abym się wyszalał i znalazł odpowiedni kierunek. Podoba mi się wszystko nie potrafię określić co dokładnie ponieważ każdą technikę trzeba traktować równo i ją szlifować do perfekcji.”

Maciej Hedloff – 1 dan

Wiek: 22Maciej Hedloff

Zainteresowania: sport, muzyka, góry

Staż w Taekwondo: 12 lat

Ulubione Poomsae: Pal Jang

Dlaczego Taekwondo?

„Trenuję Taekwondo, ponieważ jest to wszechstronna sztuka walki. Wymaga równoległego rozwoju siły, szybkości i zwinności, a także pozwala popracować nad swoim charakterem – uczy cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu.”

Michał Wiśniewski – 1 dan

Wiek: 16

Zainteresowania: Taekwondo, język hiszpański, malarstwo, czytelnictwo.

Staż w Taekwondo: 9 lat

Ulubione Poomsae: Chil Yang

Dlaczego Taekwondo?
„Już od 5 roku życia fascynowały mnie sztuki walki. Początkowo ograniczało się to do oglądania zdjęć i telewizyjnych walk. Wkrótce, gdy mój kuzyn rozpoczął treningi Taekwondo, pomyślałem sobie: „dlaczego by nie?” i również się zapisałem. Z początku traktowałem Taekwondo jako dziecięcy sposób na spędzanie nadmiaru wolnego czasu, wkrótce jednak zabawy te przerodziły się w ogromną pasję i chęć kształtowania samego siebie. Od tego czasu zacząłem bardziej przykładać się do treningów, wkładać w nie wszystkie moje możliwości. Tak zaczęła się moja historia z tym sportem…”

Oliwia Szpiek – 1 dan

Mistrz Polski Poomse 2019

Wiek: 15

Zainteresowania: Taekwondo, gitara

Staż w Taekwondo: 9 lat

Ulubione Poomsae: Wszystkie.

Dlaczego Taekwondo?
„Ponieważ mnie relaksuje i motywuje do różnych działań. Jest to fajne zajęcie po szkole. Mogę się odstresować, zmęczyć i to jest właśnie fajne. Mimo ciężkiej pracy fizycznej i trochę psychicznej jest to świetne by zwalczyć nudę, stres i chęć walki.”