2 miejsce na Leszczyńskich Mistrzostwach
Taekwondo ETA

Gratulujemy!

2 miejsce na Mistrzostwach Taekwondo w Poomse w Lesznie!

Leszczyńskich Mistrzostwach Taekwondo ETA

W ostatnią sobotę, 19 marca, nasi zawodnicy zmagali sie w Leszczyńskich Mistrzostwach Taekwondo ETA w klasycznej kategorii Poomse, gdzie oceniane było wykonanie układu oraz poziom wyszkolenia. Do boju o medale ruszyło około 120 młodych adeptów z Św. Katarzyny, Leszna, Poznania, Wschowy, Dębna Polskiego, Zielonej Wsi i Grodziska Wielkopolskiego.

Turniej przeznaczony dla najmłodszych miłośników tej dyscypliny sportu po koreańsku otworzył wiceprezydent Leszna Piotr Jóźwiak. – Też kiedyś, dość dawno temu trenowałem taekwondo, właśnie pod okiem trenera Marka Tyczyńskiego – przyznał.

Dawid Capar

Drużynowo nasz zespół zajął drugie miejsce osiągając pułap 63 punktów. Pierwsze miejsce zajął gospodarz turnieju czyli UKS GROM Leszno.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został nasz reprezentant i młody mistrz – Dawid Capar – osiągając notę 29,5 punktów na 30 możliwych. Wielkie gratulacje!

1-viii-taki-turniej 2-viii-taki-turniej 4-viii-taki-turniej 5-viii-taki-turniej

Cała drużyna spisała sie niesamowicie! Wiele stresu przed występem i radości po wręczeniu medalów. Gratulacje dla każdego naszego adepta, który zajął pierwsze, drugie oraz trzecie miejsce! Każdy z Was zrobił coś, czego inni nie zrobili. Każdy z Was pokazał hart ducha i niesamowitą pasje wychodząc i prezentując swoje umiejętności przed sędziami i widownią! Jeszcze raz gratulacje! Ponadto chcielibyśmy podziękować rodzicom za wsparcie oraz pomoc przy turnieju!